تماس با نماسازان کارینو

چوب ترمووود واقعی را چگونه تشخیص دهیم؟

 گاهی اوقات اطلاع از واقعی بودن مصالح باعث تردید در انتخاب و خرید آنها می شود. یکی از این مصالح که امروزه استفاده های زیادی نیز در صنعت ساختمان و فضای داخلی دارد، ترمووود است. تشخیص چوب معمولی از چوب های ترمو و فرآوری شده ساده نیست.

روش های فراوانی برای متوجه شدن اصالت ترمووود وجود دارد که عملا تنها دو روش قابل اعتماد است. تمامی تولیدکنندگان ترمووود در جهان که فقط سیزده شرکت هستند، عضو انجمن بین المللی ترمووود بوده و به صورت مداوم توسط این انجمن ممیزی می شوند و تمامی این شرکت ها را می توان در سایت www.thermowood.fi در قسمت Member list مشاهده نمود. در ایران بسیاری از افراد تحت عنوان نمایندگی شرکت های مذکور و سایرین افراد سودجو هستند که چوب های معمولی را تحت عنوان ترمووود و به قیمت ترمووود واقعی به فروش می رسانند.

 

یکی از روش های مورد اعتماد مورد اعتماد جهت اطلاع از اصالت نمایندگی ایشان و محصول ترمووود، ارتباط با کارخانه تولیدکننده توسط ایمیل و یا تماس تلفنی و پرسش در رابطه با نمایندگی ایران با خاور میانه ایشان است.

تمامی شرکت های اروپایی که دارای نمایندگی در سطح جهان مخصوصا خاور میانه هستند، به محض دریافت ایمیل استعلام نمایندگی از طرف مشتری، نهایتا ظرف ۲۴ ساعت ملزم به پاسخ هستند و در صورتی که پاسخی از شرکت اروپایی تولیدکننده دریافت نشد، به معنی این است که عنوان نمایندگی صحت ندارد و فروشنده تلاش در فروش چوب های معمولی به چند برابر قیمت یعنی به قیمت ترمووود واقعی است.

 

روش دیگر یافتن نام و مشخصات نماینده خاور میانه در سایت تولید کننده اروپایی است که در صورت صحت نمایندگی، حتما مشخصات کامل ایشان در سایت کارخانه تولیدکننده تحت عنوان نمایندگی خاورمیانه وجود دارد. خوشبختانه اخیرا یکی از شرکت های بسیار معتبر اروپایی در سایت رسمی خود، زبان فارسی را هم اضافه نموده است که این امر کمک بسیار خوبی به خریداران عزیز جهت اطلاع از نمایندگی های واقعی و همچنین اصالت محصول دارد.

ضمنا آگاه سازی مشتری و انجام هر دو مورد فوق جهت اطمینان خریداران عزیز، از وظایف خود نمایندگی است، چرا که فروشنده رسالت آگاه سازی و خریدار رسالت تصمیم گیری را بر عهده دارد. پس جهت انجام یک خرید درست و با اطمینان، لطفا از فروشنده بخواهید با انجام یکی از دو روش فوق شما را از واقعی بودن نمایندگی و همچنین اصالت محصول مطمئن سازد و در صورتیکه فروشنده به هر دلیل نتوانست با ارتباط با ارتباط با کارخانه اروپایی اصالت نمایندگی و محصول را به مشتری ثابت کند، یقینا کالا تقلبی بوده و قیمت واقعی آن حدود یک چهارم ترمووود واقعی است.

بسیاری از شرکت های معتبر تولید کننده ترمووود که در اروپا مشغول به تولید هستند، تا به حال هیچ فروشی به ایران نداشته اند. ولی افراد سودجو خود را نماینده ایشان معرفی کرده و با فروش چوب های معمولی تحت عنوان برندهای معتبر خارجی اقدام به فروش چوب های معمولی و فراوری نشده به جای ترمووود می نمایند که این امر موجب بی اعتمادی سازندگان به این کالای زیبا و لوکس می شود.

با انتخاب ترمووود واقعی از نمایندگی رسمی در سطح خاورمیانه که مرکز آن در تهران است و عدم خرید کالاهای تقلبی عرضه شده توسط سودجویان، می تواند در جهت حفظ فرهنگ استفاده از این کالای لوکس و ماندگار، در نماهای مدرن گام هایی اساسی برداشت.

 


گردآوری شده از چیدانه


  اخبار و مقالات